Bugun...
“Beyinlerdeki engeller kalksın”
Tarih: 14-08-2017 11:16:00 Güncelleme: 14-08-2017 11:21:00 + - “Beyinlerdeki engeller kalksın”

Bandırma TM birincisi Uğur, ““Bütün mesele hedef belirlemekte. Birkaç olumsuzluk sizi geri döndüremiyor. Ne yapıp edip soru çözmeleri gerekiyor.” dedi.

 

 

 

 

 

Uğur, 3 yaşında iken geçirdiği hastalıkla görme yetisini kaybetti ama ailesinin desteği ve kendi çabaları ile başarıya ulaştı. LYS’de Türkçe Matematik alanında Bandırma birincisi, Türkiye 286’cısı olarak Koç üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Uluslar Arası İlişkiler Bölümü’nü tam burslu olarak kazandı.

 

Uğur Altun Baran, ailesinden ilk kez uzun süreli ayrılacağını, buna rağmen endişeli olmadığını; “Daha çok merak ve özgürlüğün vereceği tat,  iyi olacak gibi geliyor bana”dedi.

 

Engelli olup da sınava hazırlanan arkadaşlarına seslenen Uğur Baran, Ben bu konuda şanslıydım. Annem öğretmendi ve öğrencilerine kayıt yaptırıyordu. Olanaklarına göre çok soru çözmeleri gerekli çünkü engellilerin bu konuda dezavantajları çok fazla. Gören biri için yapması gereken tek şey kırtasiyeden gidip kitap almak ve çözmeye başlamak ama körseniz bu iş o kadar kolay değil. Öncelikle doğru bir hedef ve çok soru”dedi.

 
Bu haber 285 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YÖRESEL HABERLERİ