Bugun...
30 AĞUSTOS KUTLANDI
Tarih: 30-08-2017 15:53:00 + -30 AĞUSTOS KUTLANDI

Cumhuriyet Meydanında yapılan törenlerle 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlandı.

 

 

 

 

 

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan törende günün anlam ve önemine dair konuşmayı Hava Pilot Teğmen Mustafa Adıgüzel yaptı. 

 

Adıgüzel, “95 yıl önce kazanılan büyük zaferle Anadolu’nun ebedi Türk yurdu olduğu tarihe bir kez daha silinmez harflerle yazıldı. Her sayfası ahlak, fazilet, medeniyet ve cesaret açısından gururla yad ettiğimiz şanlı tarihimizin parlak zaferlerinden birini daha, sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Tarih boyunca hür yaşamış Türk milletine zincir vurmaya çalışan çılgınlara Türk halkı hak ettiği dersi vermiştir. Bu zaferle özgür ve bağımsız bir ulus olarak yaşama yönündeki kararlılığını göstermiştir” dedi.

 

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törenlere  Kaymakamı Günhan Yazar, 6. Ana Jet Üs Komutan Vekili ve Garnizon Komutan Vekili Albay Selahattin Akalp, Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, Belediye Başkanı Dursun Mirza, İlçe Jandarma Komutanı Yarbay Recep Cansu, Parti temsilcileri, Milletvekilleri, Gaziler ve vatandaşlar katıldı. Halk oyunları ve şiirlerin okunması ile tören sona erdi.
Bu haber 275 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YÖRESEL HABERLERİ