Bugun...
'Adı cennet ama cehennemi yaşatıyor'
Tarih: 28-04-2017 15:30:00 + -'Adı cennet ama cehennemi yaşatıyor'

Yarkadaş, beş yıldızlı oteldeki işçi kıyımına tepki gösterdi.

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, sendikalı oldukları için işten atılan otel emekçilerinin eylemine destek verdi.

İstanbul Beşiktaş Sahili'ndeki beş yıldızlı Shangri La adlı otelde sendikal faaliyet yürüten on dört işçinin işine son verildi.

DİSK Devrimci Turizm İşçileri Sendikası çatısı altında örgütlenen işçiler, sahilde bir araya gelerek basın toplantısı yaptı.

Chp İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş da on dört işçinin eylemine katılarak destek verdi. Yarkadaş eylemde şöyle konuştu:

"Arkamdaki otelin sahibi olan Tanrıverdi Ailesi, işçilerini 2017 yılında 17. yüzyıl koşullarında çalıştırıyor. Emekçi kardeşlerimiz sendika, sekiz saatlik iş günü ve toplu sözleşme istediği için işten atılıyor.

Sendika temel bir haktır ve keyfi şekilde engellenemez. Otel işçileri, bunca lüksün ve şatafatın içinde kölelik düzenine mahkum edilmek isteniyor. Otel yönetimi, arkadaşlarımız sendika istediği için işçileri kovuyor. Otel sahibi aile iktidarın koruması altındadır.

Buradan aldıkları güçle, sahili bile trafiğe kapatıyor, halkın ulaşımını engelliyorlar. Bu keyfiliğe izin vermeyeceğiz. Sendika da sahil de halkın hakkıdır ve gasp edilemez. Otel yönetimi bu yanlış yoldan dönsün."

Yarkadaş öte yandan sosyal medya hesabında da oteldeki kıyımı eleştirdi. CHP'li vekil "Otelin adı Gizli Cennet Bahçesi... Ancak bırakın cenneti, işçilerine cehennemi yaşatıyor" ifadesini kullandı.

Otel sahibi Tanrıverdi Ailesi'nin iktidarın koruması altında olduğunu belirten Yarkadaş, aynı ailenin Verdi Perdeleri'nin sahibi olduğunu da belirtti. Yarkadaş "Nasıl korunduklarını Samsun'daki gözaltı sonrası gördük" ifadesini de kullandı.

Basın toplantısında sendika başkanı Ali Karabudak ve işten atılan işçiler de konuştu. İşçiler "Sendikalı olmak suç değildir" dedi.​
Kaynak: gercekgundem.com

Bu haber 333 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ HABERLERİ