Bugun...
Erdoğan mitingi için camiye girişi kapattılar!
Tarih: 13-06-2018 21:00:00 + -Erdoğan mitingi için camiye girişi kapattılar!

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Trabzon mitingi dolayısıyla miting alana yakın kentin en önemli tarihi camilerinden biri olan İskenderpaşa camisine ibadete giden vatandaşlar, ''Kapalı giremezsiniz'' denilerek geri çevrildi.

Viratrabzon.com'un haberine göre miting dolayısıyla Trabzon kent merkezi ve miting alanının çevresinde sabah saatlerinden itibaren çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Alan birkaç polis bariyeri ile çevrilirken, vatandaşlar gideceği yerlere ulaşmakta güçlük çekti ya da ulaşamadı, esnaf büyük sıkıntı çekti.

En çarpıcı olay ise İskenderpaşa Cami'nde gerçekleşti. Öğle namazı için camiye giden vatandaşlar, güvenlik çemberini aşamadı. Vatandaşlara caminin kapalı olduğu söylendi. Doğu, batı ve kuzey tarafından camiye giden yollar polis bariyerleri ile kapatılırken, sadece güney tarafından cami bölgesine girişe izin verildi. Ancak diğer yönlerden gelen vatandaşların giriş bölümüne ulaşması güvenlik önlemleri nedeniyle mümkün olmadı. İbadete giden vatandaşlar güvenlik amacıyla camiye girişlerinin engellenmesine büyük tepki gösterdi.
Kaynak: gercekgundem.com

Bu haber 29 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET HABERLERİ