Bugun...
KAPIDAĞ YARIMADASINDA SEL
Tarih: 15-09-2018 11:23:00 Güncelleme: 15-09-2018 11:29:00 + -KAPIDAĞ YARIMADASINDA SEL

Sel felaketi Tatlısu köyünde büyük zarara yol açtı.

 

 

 

 

 

13 Eylülü 14 Eylüle bağlayan gece yağan yağmur ile oluşan sel, felakete dönüşerek alt yapı noksanı Kapıdağ yarımadasının yerleşim yerlerini vurdu.

 

Tüm Erdek mahallerinin etkilendiği sel felaketinden Tatlısu köyü de nasibinden fazlasını aldı. Eğimli bir arazide kurulu olmasına rağmen su basmayan ev hemen hemen kalmadı. Köy meydanına park etmiş arabalar sel sularının getirdiği çamura saplandıkları gibi derede sürüklenenler oldu.

 

 

Aşşağıyapıcı  köyünden Tatlısu köyüne giderken deniz tarafında bulunan Cactüs kahvaltı salonu yanından akan derenin denize ulaşamaması nedeniyle taşması kenarındaki evlerin istinat duvarlarını yıkarak büyük zarar verdi. Dere söğüt ağaçlarını sökerken bölgenin yüzyıllık çınar ağaçlarına zarar verecek kadar su getirdi. Dereye bölgede oturanların attığı çöpler, eski yatak ve koltuklar görenleri insan olmaktan utandırdı.

 

Taşan sular, köyleri birbirine bağlayan anayolu kapattığından çamura saplanan araçları kurtarmak için büyük çaba gösterildi.

 

Bölgeye Erdek Belediye Başkanı ve Erdek Kaymakamının gelmesi ve olan biteni yerinde incelemesi olumlu karşılandı.

 

Elektriklerin uzun sure kesik olması, takvimlerin 15 Eylülü göstermesine rağmen su verilemeyen evler olması ayrıca üzüntü kaynağı haline geldi.

 

Erdek ve Balıkesir Büyükşehir Belediyesine bağlı ekiplerinin çalışmaları sürmekte ve halkın mağduriyetlerinin giderilmesine çalışılmaktadır.

 

Balıkesir İmar ve Şehircilik Müdürlüğü elemanları sokak aralarında gezerek yıkılan duvar ve evlerde meydana gelen hasarların tespiti için çalıştı. Bu tespit ve çalışmaların bölgede yaşayanlara  katkı vermesi, oluşan zarara devlet desteği beklenmektedir.
Bu haber 325 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER YÖRESEL HABERLERİ