Bugun...
Kırım'da heyecanlandıran mağara keşfi
Tarih: 12-07-2018 11:45:00 + -Kırım'da heyecanlandıran mağara keşfi

Kırım'da Tavrida adlı dört şeritli yeni federal otoyolun yapımı sırasında mamut kalıntılarının yer aldığı bir mağara bulundu.

Sputnik Kırım'a konuşan Rusya Mağarabilimciler Birliği Başkanı Gennadiy Samohin, "Mağara, 1015 metre uzunluğunda eşsiz bir mağara. Topoğrafik çekimler yapıldı ve jeofizik araştırmalar mağaranın devamının olduğunu gösteriyor. Şu anda bu, Kırım kırsalındaki en büyük mağara durumunda" dedi.

Mağarada mamut kalıntıları tespit edildiğini de anlatan Samohin sözlerini şöyle sürdürdü: "Mamut parmakları ve küçük mamuta ya da mamut atalarına, mastodonlara ait dişler bulduk. Yaşları 75-100 bin yıl civarında. Bunun yanında, çok sayıda boru şeklinde kemik tespit edildi. Bunların insan yapımı olduğu varsayılıyor."

2020'NİN SONUNDA BİTMESİ PLANLANIYOR

Uzunluğu 260 kilometreyi aşacak olan yeni dört şeritli Tavrida otoyolu, Kerç Köprüsü'nü, Simferopol ve Sivastopol kentlerine bağlayacak. Otoyolun ilk iki şeridinin devreye alınmasını öngören birinci etap inşaatının 2018'in sonuna kadar, tamamının ise 2020'nin sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.

Tavrida projesinin tutarı daha önce 138.9 milyar ruble, yani yaklaşık 2.4 milyar dolar olarak açıklanmıştı.
Kaynak: gercekgundem.com

Bu haber 38 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER DÜNYA HABERLERİ