Bugun...
Sağlık bakanı istifa etti mi?
Tarih: 05-12-2017 05:42:00 + -Sağlık bakanı istifa etti mi?

Başkent, akşam saatlerinde hareketlendi. Kulislerde Sağlık Bakanı Ahmet Demircan'ın istifasını sunduğu ileri sürülüyor. Demircan'ın milletvekilleri ve teşkilat çekişmesi arasında kaldığı için istifa etmek istediği iddia ediliyor.

 

 

 

 

 

Başkent’te önemli bir iddia gündeme geldi. Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın istifasını sunduğu ileri sürüldü. İstifanın nedeniyse teşkilat içerisindeki çekişme olarak iddia edildi. Demircan’ın, il müdürü atamalarından dolayı, istifasını Cumhurbaşkanına sunduğu ileri sürüldü.

 

TEŞKİLAT VE MİLLETVEKİLLERİ ARASINDA...
Haber sitelerinin iddiasına göre İl sağlık müdürlüğünün sözleşmeli hale getirilmesi ve maaşlarının yükseltilmesi sonrasında, yüzlerce kişi, il müdürü olmak için araya hatırlı kişiler koydu. Bunun sonucunda hem AKP İl teşkilatları ile milletvekilleri arasında hem de milletvekilleri ile Sağlık Bakanı Demircan arasında, çok sayıda tartışma yaşandı.

 

Baskılara ve yaşananlara tahammül edemeyen Bakan Demircan’ın, istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunduğu ifade ediliyor. Ancak, Erdoğan’ın istifaya soğuk baktığı ileri sürülüyor.

 
Kaynak: ABC Gazetesi

Bu haber 80 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ