Bugun...
TIR, istanbul’dan Ankara'ya 1.509 lira harcadı
Tarih: 09-01-2018 10:35:00 + -TIR, istanbul’dan Ankara'ya 1.509 lira harcadı

CHP'li Aykut Erdoğdu'nun, Başbakan Binali Yıldırım ile CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu arasında bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan 'kamyon' tartışmasına ilişkin Milletvekili Özkan Yalım ile birlikte bu sabah İstanbul'dan yola çıktığı TIR Ankara'ya ulaştı.

 

 

 

 

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu'nun, Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan 'kamyon' tartışmasında kimin haklı olduğunu belirlemek amacıyla beraberinde Uşak milletvekili Özkan Yalım ile birlikte sabah İstanbul'dan yola çıktığı TIR Ankara'ya ulaştı. Ortaya çıkan tablo Yıldırım'ı değil, Kılıçdaroğlu'nu doğruladı.

 

Başbakan Binali Yıldırım ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında bütçe görüşmeleri sırasında yaşanan 'kamyon' polemiğinin ardından bugün saat 11.00 sıralarında İstanbul'dan Ankara'ya gelmek üzere TIR ile yola çıkan vekiller akşam 19.00 sıralarında CHP Genel Merkezine ulaştı.

 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Aykut Erdoğdu, Meclis'te yaşanan 'kamyon' polemiğinin ardından dayanamayarak İstanbul'dan Ankara'ya TIR ile maliyet hesaplamak için geldiklerini ifade ederek, "Yaklaşık 550 kilometre yol yaptık. Bu yolculuğun bize maliyeti bin 509 lira oldu. Ve bu bin 509 lira içerisinde 724 lira vergi ödemiş olduk. Yani Fuat kardeşimizin İstanbul'dan Ankara'ya gelişi bin 509 lira maliyet, 724 lira da vergi oldu" diye konuştu.

 

CHP Uşak Milletvekili Özkan Yalım ise  "Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu rakamları biraz daha mütevazı vermiş. Biz bu gün bunları tamamen belgeleriyle ispatladık. Sayın Binali Yıldırım ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan çıksınlar bir kamyon parkında, nakliyeci memnun mu değil mi?  Para kazanıyor mu kazanmıyor mu?  bunları bence kendi kulakları ile dinlemeleri gerektiğinin zamanı geldiği kanaatindeyim" dedi. 

 

Başbakan Binali Yıldırım, CHP liderini Ankara-İstanbul karayolunun uzunluğunu bilmediğini ve bir kamyonun iki kent arasındaki gidiş geliş maliyetini abartarak söylediğini ileri sürmüştü.

 

 
Bu haber 99 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARHenüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER GÜNDEM HABERLERİ