Bugun...

Nazan Çoker ÇİNKO
ERKEN SEÇİM ÜLKESİNİN ERKEN ÖLÜMLERİ
Tarih: 20-04-2018 09:43:00 Güncelleme: 20-04-2018 09:43:00


 

 

 

 

 

İstikrarsız ülkelerde erken seçimler yapılır ve istikrarsız ülkelerde erken ölümler gerçekleşir.

 

Tıpkı güzel ülkemizde olduğu gibi, tıpkı cennet vatan dediğimiz topraklarımızda olduğu gibi.

 

Kaç erken ölüm yazdık, kaç erken ölüme şahit olduk yıllardır. Defalarca, kerelerce yazdık. Biz yazmaktan bıktık ta, okumaktan yüreklerimiz parçalandı da, seyrederken akan gözyaşlarımız kurudu da, artık akmaz oldu da , yine de ölüm gençlerimizi erken erken almaktan bıkmadı bu ülkede.

 

Dün, daha dün yeni bir öğretmen adayı, gencecik, pırıl pırıl bir genç kızımız Merve Çavdar iş bulamaması nedeniyle bunalıma girip bir kutu ilaç içerek intihar etti.

 

Erken seçime giderken Türkiye,’’ Baskın basanındır’’, derken siyasetçileri, Merve sadece bir iş bulmak umuduyla yollara çıkmıştı.

 

Man adasında paracıkları, şirketleri yoktu babasının, açık denizlerde gemicikleri yoktu amcasının, mecliste bir ren geyiği derisinden koltuğu yoktu dayısının. O ERKEN SEÇİME yuvarlanan bir ülkede sadece ve de sadece bir iş istiyordu.

 

Belki de Kibritçi kız masalındaki gibi yola çıkmıştı. Gerçi onun yaşadığı yerde hava sıcaktı belki ama belli ki Merve’nin yüreği soğumuştu. Belki de bütün umutlarını bir bir kaybetmişti, aynı Kibritçi Kızın her bir kibriti teker teker yakması gibi… Kibritçi Kıza o soğuk hava da insanlar nasıl bakmadan geçip gittilerse ve ölmesine göz yumdularsa, Merve’nin de kaybolan umutlarını ve soğuyan yüreğini kimse görmedi.

 

Çünkü görmesi gerekenler ERKEN SEÇİM telaşındaydı. ERKEN ÖLÜMLERİ göremezler, fark edemezlerdi. İktidardaki adam ‘’ne kadar erken, o kadar iktidar’’ derken, muhalefetteki adam’’ adayımız 15 güne kadar açıklanacak ‘’derken, belki kendisi bile bilmiyordu adayını.

 

Hatta görmesi gerekenler ‘’ CHP’nin bir oyu azaldı’’ dedi, kimileri de ‘’intihar ettiyse ateisttir’’ dedi. ERKEN SEÇİMEgidenlerin ülkesinde işte insanlık bu haldeydi.

 

Hiç görmedi siyasetçiler bu ülkedeki ERKEN ÖLÜMLERİ, gittiler erken ölenlerin tabutları başında el açtılar, dua ettiler de algılayamadılar, kör dövüşten, çıkar dünyasından çıkaramadılar kafalarını.

 

Ayşe Öğretmen de bir zamanlar ’’ÇOCUKLAR ÖLMESİN’’  demişti ya ekranlarda, Beyaz Shov’da. 20 Nisan’ da minik çocuğu ile girecek cezaevine.

 

Ayşe Öğretmen cezaevine, Merve Öğretmen sonsuzluğa.

 

ERKEN ÖLÜMLERİN ÜLKESİNDE,

 

ERKEN SEÇİMLERE,

 

HAYIRLI, UĞURLU OLSUN HERKESE

 

 

 Bu yazı 1142 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI