Bugun...

Rahmi AKDAŞ
"MAZLUMLARIN HAMAKETİNE"
Tarih: 17-05-2014 12:49:00 Güncelleme: 17-05-2014 12:51:00


 

SOMA ÖZEL EKİ: OKUDUĞUNUZ METNİN ÖZÜNE KATILIYORSANIZ, LÜTFEN DAHA ÖNCE YAZDIKLARIMA ŞÖYLE BİR AZATARAK ORTAK TEMAYA DİKKAT EDİNİZ. NACİZANE AKTÜALİTENİN DIŞINDA (GÖRSEL-YAZILI YAYGIN BASIN BUNU BIKTIRANA KADAR İŞLİYOR!) KALARAK İNSAN OLMA - İNSANCA YAŞAYABİLME ÇABALARIMIZA KET VURAN SOSYAL- POLİTİK ENGELLER VE BUNLARIN KÖKENİ, DİNAMİKLERİ ÜZERİNDE DURDUĞUMU RAHATLIKLA GÖREBİLİRSİNİZ.

 

SON YAZIMIN YARIM BIRAKTIĞIM SON CÜMLESİ, NAZIM HİKMETİN ÜNLÜ DİZELERİNE GÖNDERME YAPARAK, "MAZLUMLARIN HAMAKETİNE" İŞARET ETMEKTE. YAZI BOYUNCA HAKSIZLIKLARIN, GADDAR SÖMÜRÜ VE ZULÜMLERİN TARİHSEL KÖKENİ VE GÜNÜMÜZE KADARKİ SEYRİ ÖZETLENDİKTEN SONRA: NİHAİ OLARAK, MAZLUMLARIN DA ONURSUZCA BOYUN EĞMEYİ " ATALARINDAN MİRAS ÖĞRENİLMİŞ ÇARESİZLİKLE" BENİMSEMİŞ HALDE OLDUKLARINI; YETMEZMİŞ GİBİ TÜKETİM MANYAĞI - HEDONİST BAĞIMLILIK İÇERİSİNDE GÜÇ BELA KAZANABİLDİKLERİ SADAKA KABİLİNDE GELİRLERİNİ ASLA ZARURİ İHTİYACI OLMAYAN EMTİAYI EDİNİP BORÇLANDIKÇA MADDİ MANEVİ BAĞIMLILIK ZİNCİRLERİNE YENİ HALKALAR EKLEDİKLERİNİ  BÖYLECE AN BE AN KENDİLERİNİ MAHVETTİKLERİNİ  VB. ANLATMAYI SONRAKİ YAZIMA BIRAKMIŞTIM.

 

           MAALESEF SOMA KATLİAMI ARDINDAN YAZMAK DURUMUNDA KALDIM.

 

           "KÜRESEL KAPİTALİZMİN" VE ŞİMDİKİ BAŞ TAŞERONU KİŞİNİN EVVELİYATI OLDUĞUNA TEKRAR DİKKATİNİZİ ÇEKERİM."

 

            "KÖR ÖLÜNCE BADEM GÖZLÜYDÜ DEMEK / ARABA DEVRİLİNCE YOL GÖSTERMEK" İŞGÜZARLIĞINDAN GEÇİLMİYOR ORTALIK. AMA ÇOĞUNLUKLA TEPKİLER -HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ YÜZEYSEL. HATTA YER YER İĞRENÇ DERECEDE SÖMÜRÜ / YAĞMA DÜZENİNİ AKLAMAYA MATUF. GERİ KALAN BİR AVUÇ HAKİKATLI KİŞİ VE KURULUŞUN DA SESİNİ DUYAN KAÇ KİŞİ VARSA O KADARI NASİPLENECEK KATLİAMIN GERÇEK BOYUTLARINI, NEDENLERİNİ.

 

             BAŞ TAŞERON VE EKİBİ ALAŞAĞI EDİLİRSE TÜRKİYE BİRDEN: DEVRİMCİ BÜYÜKLERİMİZİN VAKTİYLE KULLANDIĞI KELİMELERLE "HÜRRİYET/ADALET/MÜSAVAT/ DEMOKRASİ DİYARI" OLUVERMEYECEK HANIMLAR BEYLER!!  ESKİ DEVLET KAPİTALİZMİNİN GERİ GELME İHTİMALİ DE YOK! ESKİ ( GÜYA LAİK-ATATÜRKÇÜ-GÜYA AYDINLANMACI VB.) DÜZENİN YÖNETİCİLERİNİN DESTEĞİYLE KURULDU MEVCUT DÜZEN. CAN BABA'NIN DEYİŞİYLE: "TARİHİN BİR MARANGOZLUK HATASI OLARAK " HESAPTA OLMAYAN BİR KESİM HÜKÜMET KURDU. KENDİ SERMAYEDARLARINI YARATTI. TÜRKLERİ, KÜRTLERİ KÜRESEL KAPİTALİZMİN "MAVİ / BEYAZ YAKALI KÖLELERİNİ, ÖTEDEN BERİ - TÜRK İSLAMCI İDEOLOJİYLE BEYNİ YIKANMIŞ DURUMDA İKEN, AYILMAYA FIRSAT BULAMADAN PAZAR EKONOMİSİNİN KURBANI OLMUŞ KIR EMEKÇİLERİNİ, KÜÇÜK KÖYLÜYÜ - ESNAFI" MAHV-Ü PERİŞAN ETTİ. ESKİ DÜZENİN AHMAK SAVUNUCULARI VE BİR O KADAR AHMAK "SOĞUK SAVAŞIN KILIÇ ARTIĞI SAHTE DEVRİMCİ" İNSANCIKLARI DA (PAZAR EKONOMİSİNİN İÇİNDEN) EZBERLERİNİ HAYKIRMAKTA.

 

             BU ŞARTLAR ALTINDA İNSANİ OLAN NE VARSA HIZLA ÇÜRÜMEKTE! SOMA KATLİAMI BİR ANDA ÇOK İNSAN CAN VERDİĞİ İÇİN (BAŞ TAŞERON VE EKİBİNİ AFALLATAN "GEZİ MÜCADELESİNE BENZER) İNFİAL YARATTI.

 

              OYSA İNFİAL İÇİN SAYILAMAYACAK KADAR ÇOK NEDEN VAR. AMA KİTLE PSİKOLOJİSİ DE BÖYLE BİR ŞEY TABİİ. SANKİ YIL BOYU BİNLERCE İŞ CİNAYETİ OLMUYOR/YÜZ BİNLERCE GENÇ KADIN FUHUŞA SÜRÜKLENMİYOR/KOS KOCA ANADOLU'NUN KIRSALINDA NÜFUSUN ANCAK %20'Sİ KALMAMIŞ/EĞİTİM SİSTEMİ ÇÖKMEMİŞ/TRAFİK KAZALARI KATMERLENMEMİŞ/İŞSİZLİK KORKUNÇ BOYUTLARA VARMAMIŞ/ADALET SİSTEMİ ADINA LAYIK OLMAKTAN ÇIKMAMIŞ/DİYANET REZİL RÜSVA İŞLER YAPMIYORMUŞ.. DA  "HAMAMIN NAMUS GÜNÜ İLAN ETMİŞİZ SOMA KATLİAMINI" ADETA!

 

                İNSAN ODAKLI BİR HAYAT YAŞANMAYAN TOPLUMLAR, HER TÜRLÜ MADDİ-MANEVİ FELAKET BATAKLIĞIDIR!

 

                 DÜNYANIN DURUMU DA İÇ AÇICI DEĞİL YA, BİZİM MEMLEKET "PAKİSTAN-BANGLADEŞ-KAMBOÇYA-TAYLAND-SUDAN " LİGİNE YARAŞIR HALDE "

 

                  KAHROLSUN KÜRESEL KAPİTALİZM VE ONUN GİZLİ/AÇIK FAŞİST OPERASYONLARI.

 

                  SOMA'DA ÜÇ OTUZ ÜCRET UĞRUNA 18, YÜZYIL ŞARTLARINDA YERALTINDA ÇALIŞIRKEN CAN VEREN İNSANLARIMIZIN AZİZ HATIRASINA YAPABİLECEĞİMİZ EN HAYIRLI İŞ, ONLARI VE KÖYLÜLERİNİN BİRÇOĞU KENTİMİZİN PİSLİĞİNİ TEMİZLEMEKTE  (VB. TAŞERON İŞLERİ-GÜNDELİKÇİLİK) OLANLARI; YANI SIRA ÜLKEMİZDE VE DÜNYADA SEFALETE MAHKUM EDİLMİŞ TÜM İNSANLARI DAİMA HATIRLAMAKTIR.

 

                   " DEVLET İNSAN İÇİNDİR "AMA BİZ HALA ORTA ÇAĞ'DAKİ GİBİ DEVLET VE ONA HAKİM OLAN SINIFSAL GÜÇLER İÇİN YAŞIYORUZ. HİÇ BİR AKILLI TELEFON BU AHMAKLIĞA ÇARE OLMAZ. AKSİNE..Bu yazı 2114 defa okunmuştur.

YORUMLARYAZARIN DİĞER YAZILARI